Detali paieška

Tipas
Vietovė
Plotas
Aukštas
Aukštų skaičius
Aukštų skaičius
Pastato tipas
Šildymo tipas
Būklė
Kaina

NAMAI TEN
KUR GERA SUGRĮŽTI

Verta žinoti

Kada tampama nekilnojamojo daikto savininku?

     Nuosavybės teisė gali būti įgyjama pagal sandorius, paveldėjimu, pagaminant naują daiktą, įgyjamąja senatimi ir kitais įstatymų nustatytais pagrindais. Įgyjant daiktą pagal sandorius nuosavybės teisė į nekilnojamąjį daiktą pirkėjui pereina nuo daikto perdavimo momento. Šis faktas turi būti įformintas priėmimo-perdavimo aktu, pasirašytu pardavėjo ir pirkėjo, arba kitokiu sutartyje nurodytu dokumentu. Sudarius notariškai patvirtintą sutartį dėl nuosavybės teisių į nekilnojamąjį daiktą perleidimo, notaro pranešimo pagrindu Nekilnojamojo turto registre įregistruojama sudaryta nekilnojamojo turto perleidimo sutartis ir įrašoma žyma apie sudarytą sandorį. Terminas, per kurį sandoris turi būti įregistruotas valstybės įmonėje Registrų centre, nėra nustatytas, tačiau, pažyma iš valstybės įmonės Registrų centro yra vienintelis dokumentas, kuriuo remdamasis savininkas gali įrodinėti savo teises į daiktą. Todėl rekomenduojama nekilnojamojo daikto perleidimo sandorį nusipirkusiajam būtinai registruoti Registrų centre.

Ar galima parduoti butą ar namą, jeigu jis įkeistas bankui? 

      Parduoti įkeistą nekilnojamąjį turtą galima, jei gaunamas leidimas iš banko. Banko leidime bus nurodyta paskolos likučio suma, kurią parduodami turtą privalote padengti. Jeigu turtas parduodamas už mažesnę sumą negu yra paskolos likutis, skirtumą turite padengti savo lėšomis.

Kada būtinas nekilnojamojo turto vertinimas?

     Perkant nekilnojamąjį turtą imant banko paskolą, skolinantis būsto remontui ar būsto statyboms, būtina atlikti turto vertinimą. Turto vertinimo metu nustatoma nekilnojamojo turto vertė rinkoje. Nuo turto vertės priklauso, kokią dalį lėšų galėsite pasiskolinti iš banko. Turto vertinimus atlieka nepriklausomi ekspertai.

5 SMULKMENOS, KURIOS PADĖS GREIČIAU PARDUOTI BUTĄ

  Valstybės parama perkant gyvenamąjį būstą

Kada reikia mokėti GPM, pardavus nekilnojamąjį turtą